Ból dziąseł wciąż Cię męczy? Odpowiadamy co stosować na bolące dziąsła

Stomatolog

Wbrew pozorom, ból w obrębie dziąseł wcale nie jest tak nieznaną i rzadką dolegliwością jak mogłoby się wydawać. Duża ilość z nas pragnie jednak możliwie jak najszybciej zaradzić całej sytuacji i zredukować dolegliwości bólowe. Nie sposób nie zastanawiać się: co na bolące dziąsła. Tak więc odpowiedzmy sobie na dzisiejsze niezwykle ważne pytania. Co na bolące dziąsła? Jak złagodzić ból dziąsła? Ile boli dziąsło po wyrwaniu zęba? Mamy nadzieję, że po dzisiejszym artykule wszystko stanie się jasne, a wy staniecie się prawdziwymi specami w zakresie dbania o higienę i zdrowie jamy ustnej!

 

Ile boli dziąsło po wyrwaniu zęba?

 

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, ile faktycznie boli dziąsło po tym, jak dojdzie do ekstrakcji zęba. Zadajmy więc sobie pytanie ile boli dziąsło po wyrwaniu zęba? Otóż najczęściej jego rozpoczęcie ma miejsce już po tym, jak przestaje działać znieczulenie miejscowe wykorzystywane w czasie zabiegu. Tak naprawdę to nie ma w tym nic dziwnego, a długość dolegliwości bólowych zależy od wielu indywidualnych kwestii związanych między innymi z przyjętym progiem bólowym czy też potencjalnymi komplikacjami mogącymi wystąpić podczas samego zabiegu, które są niemalże nie do przewidzenia.

 

Skoro wiemy już, ile możemy odczuwać potencjalny ból, to także warto wspomnieć o tym, co na bolące dziąsła i co najważniejsze jak złagodzić ból dziąsła wynikającego z wykonanego zabiegu. Przejdźmy więc do kolejnej części dzisiejszego artykułu i zadajmy pytanie, co na bolące dziąsła?

 

Czym płukać bolące dziąsła?

 

Skoro wiemy już orientacyjnie, ile boli dziąsło po wyrwaniu zęba (zabieg ten nazywany jest także ekstrakcji) to warto dowiedzieć się też czym płukać bolące dziąsła, aby uśmierzyć dolegliwość. Przede wszystkim, sam ból powinien całkowicie przejść po kilku dniach, jednak oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ból jest całkowicie nie do pokonania przy pomocy silnej woli. Prócz tego, że możemy przyjmować doraźne środki przeciwbólowe to jednak na pewno zaczniecie się zastanawiać nad tym, jak złagodzić ból dziąsła. Sprawdźmy to w kolejnym akapicie!

 

Czym płukać bolące dziąsła? Najlepszą opcją z zakresu sposobów domowych jest płukanie jamy ustnej z wykorzystaniem środków bakteriobójczych, nazywanych także antyseptycznymi. Niezwykle dużą rolę odgrywa tutaj obecność środków zawierających chlorheksydynę, która jednak może być niezwykle bardzo niebezpieczna, gdy będzie używana w zbyt dużych ilościach. Rzadko pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że środek ten może istotnie wpływać na barwę uzębienia, tworząc trudne do usunięcia przebarwienia. Poza tym warto zastanowić się nad tym, aby płukać jamę ustną przy pomocy roztworów i naparów ziołowych. Pamiętajcie jednak o tym, że nic nie zastąpi tradycyjnej wizyty u stomatologa!

 

Mamy więc nadzieję, że odpowiedzieliśmy wam na pytanie, co na bolące dziąsła. Dziś nie musicie się więc przejmować tym, jak zatamować ból powstały w waszej jamie ustnej. Nie musicie więc już cierpieć!

 

Next Post

Ból nie daje Ci spokoju? Podpowiadamy jak zmniejszyć ból zęba.

Bolący ząb w jamie ustnej potrafi dać naprawdę w kość. Utrudnia on nasze życie do naprawdę poważnego stopnia, uniemożliwiając komfortowe wykonywanie codziennych czynności. Nie sposób nie mieć wręcz najgorszych myśli, podczas których rozmyślać będziemy na odpowiedzią na pytanie: jak zwalczyć ból zęba. Podpowiemy dziś wam w kwestiach, takich jak: jak […]

Subscribe US Now