Co powinniśmy wiedzieć o nakładkowym wybielaniu zębów?

Stomatolog

Każdy z nas pragnie cieszyć się tym co oferuje stomatologia estetyczna i wybielanie zębów… jednak nie każdy z nas ma czas na to, aby móc swobodnie poddać się zabiegowi, jakim jest gabinetowe wybielanie zębów. Na całe szczęście, stomatologia oferuje nam teraz nowe, świeże rozwiązanie, które daje szansę na wybielanie zębów… we własnym domu! Mowa tutaj o zabiegu, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów! Na czym polega to wybielanie zębów? Ile kosztuje nakładkowe wybielanie zębów? Jak długo możemy liczyć na utrzymanie efektów wybielania? Sprawdźmy to!

 

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

 

Na samym początku warto zastanowić się, na czym polega nakładkowe wybielanie zębów. Opiera się ono o specjalne nakładki wykonywane na potrzeby pacjenta. Aby możliwe było wykonanie takich nakładek, konieczne jest pobranie gipsowych wycisków. Tylko tak możliwe jest upewnienie się, że są one dopasowane tak dobrze, jak to tylko możliwe. Dzięki temu nakładki nie będą spadać z zębów. Po tym, jak pacjent otrzyma własne nakładki, stomatolog przeszkoli go z tego, jak używać ich podczas procesu, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów. Otóż to wybielanie zębów polega na noszeniu przez pacjenta tych nakładek wraz z nałożonym od wewnętrznej strony żelem wybielającym. Obecny w nim nadtlenek wodoru ma silne właściwości wybielające, dzięki czemu wyraźnie rozjaśnia on kolor zębów, wyraźnie przybliżając go do bieli. To wybielanie zębów wymaga od pacjenta noszenia tych nakładek przez codziennie przez kilka godzin (najczęściej jednak zalecane jest noszenie ich w nocy). Okres całej terapii to około 2-4 tygodnie.

 

Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?

 

Ceny dotyczące zabiegu, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnego wybielania. Należy oczywiście wziąć pod uwagę czynniki, takie jak renoma gabinetu, czy jego lokalizacja, gdyż znacząco wpływa on na całościowy koszt. Możemy wam jednak stwierdzić, że nakładkowe wybielanie zębów jest absolutnie warte swojej ceny! Warto jednak założyć to, że nakłądkowe wybielanie zębów kosztuje około 400 do 800 złotych za cały proces. To wciąż istotna różnica pomiędzy tym a gabinetowym wybielaniu zębów.

 

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

 

Jeżeli już zapłaciliście za nakładkowe wybielanie zębów, to zapewne interesuje was to, ile utrzyma się efekt uzyskany przy jego pomocy. Zaskoczymy wam, lecz efekt może być wyraźnie widoczny nawet przez 2 lata! Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że dużo zależy tu od naszej diety oraz co ważniejsze – higieny jamy ustnej. Jeżeli będziemy spożywać duże ilości barwiących produktów, czy też nie będziemy stronić od wyrobów tytoniowych, to nasze zęby znacznie szybciej tracą swój jaśniejszy kolor. Pamiętajcie, że po konsultacji i upływie konkretnego czasu, możliwe jest powtórzenie zabiegu, jakim jest wybielanie zębów! Stąd też, jeżeli zależy wam na pięknym wyglądzie i nienagannej aparycji – zdecydujcie się na nakładkowe wybielanie zębów już teraz!

Next Post

Ile kosztuje skaling i piaskowanie zębów?

Odpowiednia profilaktyka zębów jest niezwykle ważna. Wynika to z faktu, iż zaniechanie działań, mających na celu zapobieganie próchnicy, może nas kosztować nawet utratę jednego lub wielu zębów. Pojawienie się chorób często niesie za sobą konieczność przeprowadzenia bolesnych działań, mających na celu ich zredukowanie. Dużo rozsądniej jest unikać chorób poprzez odpowiednią […]
ŁADOWANIE Ignoruj błędy czy-wstawianie-implantu-boli

Subscribe US Now