Co powinniśmy wiedzieć o nakładkowym wybielaniu zębów?

Stomatolog

 

Piękny i biały uśmiech to dla wielu z nas prawdziwe marzenie. Nic więc dziwnego, że tak wiele pacjentów interesuje się tym, co oferuje wybielanie zębów! To właśnie dlatego tak ważne jest to, aby dowiedzieć się czym różnią się od siebie poszczególne techniki wybielania. Dziś omówimy nakładkowe wybielanie zębów — na czym ono polega, ile kosztuje takie wybielanie zębów i co najważniejsze — jak długo utrzyma się uzyskany efekt? Mamy nadzieję, że te informacje pomogą wam w zbudowaniu większej świadomości stomatologicznej!

 

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

 

Nakładkowe wybielanie zębów różni się od klasycznego zabiegu, jakim jest wybielanie zębów, głównie poprzez technikę działania. Kluczem do tego działania jest wykorzystanie nakładek wykonanych ze specjalnego materiału formowanego pod wpływem ciepła. Aby jednak nakładkowe wybielanie zębów przyniosło pożądane skutki, każda nakładka powinna być dostosowana do unikalnej budowy łuków zębowych. To dzięki temu otrzymamy maksymalną skuteczność! Samo wybielanie zębów polega na pokryciu nakładek przy pomocy specjalnego dozownika właściwą ilość żelu wybielającego bogatego w nadtlenek wodoru. Zanim jednak zechcecie wykonać nakładkowe wybielanie zębów, konieczne jest wypełnienie wszystkich ubytków próchniczych oraz wyleczenie chorób przyzębia. Bez tego kroku wybielanie zębów przyniesie więcej szkód niż korzyści.

 

Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?

 

Ile jednak potrzebne jest pieniędzy, aby poprawnie wykonać zabieg, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów? Otóż cena zależeć będzie od wielu czynników, takich jak miasto, w którym wykonane będzie wybielanie zębów, ale też tak niepozornych kwestii jak, chociażby renoma gabinetu. Zwykle jednak cena za nakładkowe wybielanie zębów waha się pomiędzy 400 a 800 złotymi. Jeżeli więc dużą rolę w leczeniu odgrywa u was cena zabiegu, to warto wpierw poszukać czegoś dla siebie. W przypadku wszystkich cen wybielanie zębów oferuje tak naprawdę to samo. Warto więc dokonać większego rozeznania!

 

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

 

Nie sposób nie zainteresować się tym, co otrzymamy za kwotę, jaką uiścimy za wybielanie zębów metodą nakładkową. Przede wszystkim, będą to oczywiście białe zęby, jednak na jak długo? PO tym, jak wykonany zostanie ten zabieg, możemy liczyć na to, że efekty utrzymają się nawet przez… 3 lata! Wybielanie zębów sprawia, że zęby mogą stać się jaśniejsze nawet o kilka odcieni, jednak nie można zapomnieć o tym, że efekt zależny będzie nie tylko od siły preparatu, lecz także od higieny naszej jamy ustnej! Jeżeli nie zadbamy o nią, nasze zęby, po wykonanym wybielaniu nie będą mogły osiągnąć swojego maksymalnie estetycznego wyglądu! Należy również pamiętać o tym, że po przejściu całej kuracji wybielającej, konieczne jest zastosowanie się do białej diety. Brak spożywania pokarmów bogatych w szeroką gamę barwników sprawi, że wybielanie zębów przyniesie pożądane skutki! Jak więc sami widzicie — kwestia zabiegu, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów, jest niezwykle ciekawa, a jego prostota sprawia, że może i ty się nim zainteresujesz? Wybielanie zębów jest bardzo proste!

 

Next Post

Badanie radiologiczne zębów

Promieniowanie RTG od lat pozwala specjalistom różnej maści na dojrzenie tego, co niezauważalne przy pomocy ludzkiego oka. W stomatologii, badanie radiologiczne zębów (lub też potocznie RTG zębów), wykorzystywane jest w widocznym uwydatnianiu wsztkich tkanek kostnych szczęki, żuchwy oraz otaczających je struktur. Jakie jednak wskazania pozwalają na wysnucie potrzeby wykonania RTG […]

Subscribe US Now