Co to jest irygator dentystyczny?

Stomatolog

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa do tego, aby zachować piękno i zdrowy uśmiech, uchronić się przed próchnicą i rozmaitymi chorobami przyzębia. Zakup irygatora będzie jednorazową inwestycją, posłuży on przez długi czas. Jest prostym urządzeniem, wygodnym w użyciu. Przy regularnym stosowaniu można liczyć na uzyskanie świetnych efektów. Pora dowiedzieć, co to jest irygator dentystyczny i dlaczego warto z niego codziennie korzystać.

Irygator dentystyczny – co to jest?

Jeśli ktoś nadal nie wie, co to jest irygator dentystyczny, to czas to zmienić. Stanowi specjalne urządzenie, które powstało z myślą o osobach chcących utrzymać zdrowie jamie ustnej przez długi czas. Zadaniem irygatora jest wytwarzanie strumienia wody pod ciśnieniem, który kieruje się na zęby i dziąsła. W ten sposób możliwe staje się bezinwazyjne usunięcie płytki nazębnej i bakterii.

Znikają one z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych. Takiego efektu nie pozwoli uzyskać nawet najdroższa pasta do zębów ani płyn do płukania jamy ustnej. Oczywiście irygator nie zastąpi szczoteczki, ale stanowi świetne uzupełnienie. Podczas mycia zębów szczoteczką możliwości są ograniczone. Z kloli strumień wody może zostać precyzyjnie skierowany, dzięki czemu dotrze do trudno dostępnych miejsc. Irygator składa się z rękojeści, pojemnika na wodę, bazy ładującej i końcówki.

Co daje irygator dentystyczny?

Wiedząc już, co to jest irygator dentystyczny, warto poznać zalety korzystania z niego. W przypadku profesjonalnych urządzeń można liczyć na wiele trybów do wyboru, co pozwala na dostosowanie do swoich indywidualnych potrzeb. Dostępny jest przykładowo wariant dla wrażliwych dziąseł, delikatny i skuteczny. Za pomocą irygatora możliwe staje się dokładne oczyszczenie całej jamy ustnej, dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Nie trzeba martwić się żadnymi resztkami pokarmowymi i drobnoustrojami.

Strumień wody pod ciśnieniem doczyści korony, aparaty ortodontyczny, mosty i implanty. Korzystanie z urządzenia zmniejsza problem z odkładaniem się płytki na zewnątrz i kamieniami. Jest to lepsze rozwiązanie niż nitkowanie zębów, które przy nieprawidłowej technice może wręcz uszkodzić tkankę dziąseł. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jeszcze nigdy nie było tak proste, szybkie i skuteczne jak z irygatorem. Korzystanie z niego wiąże się z niewielkim kosztem. Potrzebna jest tylko woda i trochę energii elektrycznej.

Kiedy stosować irygator do zębów?

Irygator do zębów warto stosować codziennie, szczególnie w przypadku wrażliwych zębów, problemów z dziąsłami, założonego aparatu ortodontycznego. Urządzenie idealnie nadaje się do wielokrotnego użytku w ciągu doby. Warto stosować go przynajmniej raz dziennie przez 3 minuty. Najlepiej robić to wielokrotnie, po każdym zjedzonym posiłku lub wypiciu czegoś innego niż woda, dotyczy to przede wszystkim napojów zawierających cukier i barwiących. Jeżeli ktoś ma wrażliwe i bolesne dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe, to wręcz wskazane jest korzystanie z irygatora. Będzie to świetne rozwiązanie także dla osób z wszczepionymi implantami stomatologicznymi.

Next Post

Zgryz krzyżowy u 3 latka

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet u małych dzieci trzeba bardzo szczególnie dbać o ich zęby. Często rodzice wychodzą z założenia, że młode, mleczne zęby nie wymagają szczególnie istotnej troski, ponieważ prędzej czy później wypadną, a zastąpią je nowe zęby stałe. Jest to jednak bardzo mylne […]
Zgryz krzyżowy u 3 latka

Subscribe US Now