Czy można wybielać zęby w trakcie ciąży?

Stomatolog

Ciąża bywa nazywana stanem błogosławionym i nie ma co się z tym stwierdzeniem kłócić. Pomimo tego, że ostatni etap ciąży, czyli sam poród można nazwać niesamowitą nagrodą, to ciąża tworzy wiele ograniczeń. Dobrze wiemy, że podczas jej trwania zależy przyjmować niektórych leków czy też spożywać pewnych produktów… jednak czy to oznacza, że powinnyśmy nie dbać o własny wygląd? Dziś zastanowimy się, czy wykonywanie wybielania zębów w ciąży jest możliwe. Potraktujcie ten artykuł, jako pewną dawkę wiedzy!

Wybielanie zębów w ciąży — czy można?

Zarówno stomatolodzy, jak i ginekolodzy opiekujący się ciążami wielu pacjentek są zgodni co do tej kwestii — wybielanie zębów w ciąży jest raczej niezalecanym zabiegiem. Nie ma co do tego wyjątków — także pod względem stosowanej metody. Niezależnie czy właśnie planowałyście umówienie się na wybielanie gabinetowe, czy nakładkowe — czas poczekać na jego realizację Warto jednak zastanowić się — dlaczego tak jest? Dlaczego tak pozornie nieinwazyjny zabieg nie powinien być wykorzystywany! Aby się dowiedzieć, czytajcie dalej nasz nowy artykuł!

Dlaczego nie jest wskazane wybielanie zębów podczas trwania ciąży?

Powody, dla których warto wstrzymać się od wybielania zębów podczas trwania ciąży są zróżnicowane. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że przez cały ten czas dziecko pobiera wapń wprost z organizmu matki. Niemądre byłoby zaniedbanie tego faktu. Po drugie, silne substancje obecne w preparatach wybielających, takie jak nadtlenek wodoru mogą również narobić sporo szkód. Przez to, że przenikają one do struktury zęba, mogą także uszkadzać DNA komórek! Uwolniony przy wybielaniu tlen może także zaszkodzić samemu płodowi. Wystarczy przecież, że ten tlen dotrze do niego przez hipotetyczne połknięcie czy też dotknięcie dziąseł. Po trzecie, na rynku nie istnieje żaden produkt, który został potwierdzony klinicznie jako bezpieczny dla kobiet w ciąży. Dlaczego więc tak bardzo zależy nam na jego znalezieniu. Wybielanie zębów nie jest obowiązkowym zabiegiem i zdecydowanie możemy z nim poczekać. Zaufajcie nam!

Wybielanie zębów podczas karmienia piersią

Wybielanie zębów podczas karmienia piersią również jest zdecydowanie odradzane. Nie jest to przecież zabieg, od którego zależy wasze życie, czyż nie? Jedyne co możemy zalecić w tak newralgicznym dla zdrowia matki, jak i dziecka okresie to używanie delikatnych past do zębów, jak i innych podstawowych zabiegów higieny jamy ustnej. Nie ryzykujcie zdrowia waszego dziecka dla krótkoterminowych korzyści.

 

Next Post

Badanie radiologiczne zębów

RTG zębów to bardzo często wykonywane badanie należące do dziedziny, jaką jest radiowizjografia. Pozwala ono niejako na dostrzeżenie tego, co pozostaje niewidoczne dla ludzkiego oka. Właśnie dlatego, aby pomóc wam w zrozumieniu tego zagadnienia, omówimy dziś to, co sprawia, że RTG zębów jest czymś koniecznym, jakie badania RTG możemy wykonać, […]

Subscribe US Now