Czy wstawianie implantu boli?

Stomatolog

Wstawianie implantu wiąże się z wieloma pytaniami, na które zainteresowana osoba chciałaby poznać odpowiedzi. Czy wstawianie implantu boli? Ile to kosztuje i jakie są przeciwwskazania? Warto przyjrzeć się temu tematowi, by rozwiać wszelkie wątpliwości i ze świeżym nastawieniem powrócić do zagadnienia.

Ból to zmora większości z nas podczas wizyty u lekarza, w szczególności u dentysty. Narzędzia stomatologa napawają lękiem i niechęcią ze względu na swój złożony charakter albo nieprzyjemny wygląd. Czy jest się jednak czego bać w przypadku wstawiania implantu? Okazuje się, że nie. Zabieg ten wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym, co niweluje obawę o nieznośny ból podczas dentystycznej czynności. Przed samym zabiegiem, lekarz zawsze upewnia się, czy pacjent dostał wystarczającą ilość środków przeciwbólowych. Dlaczego zawsze zadba o ten aspekt? Ponieważ skupienie na swoim zadaniu to priorytet każdego dobrego lekarza. Pacjent wijący się z bólu i niewspółpracujący to prawdziwe wyzwanie, które może doprowadzić do niedbałego wykonania czynności albo nawet jakiejś szkody.

Wstawianie implantu – przeciwwskazania

Każdy bardziej inwazyjny zabieg wiąże się z licznymi przeciwwskazaniami. Tutaj również można się spotkać z obostrzeniami, które mają uchronić pacjenta przed możliwymi komplikacjami. Jakie aspekty wykluczają nas do przeprowadzenia zabiegu wstawiania implantów? Zaliczyć do nich można: chorobę alkoholową, padaczkę, nowotwory, choroby związane z zaburzeniami krzepnięcia krwi, zbyt młody wiek pacjenta (poniżej 17. roku życia), ciążę, zaawansowaną osteoporozę, choroby dziąseł, ubytki próchniczne oraz narkomanię.

Lekarza zawsze trzeba poinformować o zażywanych lekach, ponieważ mogą one wpłynąć na proces oraz efekt zabiegu. Podczas takiej konsultacji nie powinno się niczego zataić w myśli o swoje własne zdrowie, a w razie wątpliwości dokładnie się przebadać.

Zawsze lekarz sam może dostrzec podczas badań inne przeciwwskazania do wstawienia implantu. Zaliczyć do nich można: stan zapalny dziąseł, silne pochylenie zębów w kierunku pustej przestrzeni w uzębieniu, zbyt małą przestrzeń w zębodole do umieszczenia implantu lub umieszczenia pomiędzy zębami korony przyszłego zęba.

Ból po wstawieniu implantu

Chociaż pacjent nie musi obawiać się bólu bezpośrednio podczas zabiegu, to po nim, gdy środki przeciwbólowe przestaną działać, wtedy może też pojawić się nieznośny ból. Na to jednak także jest rozwiązanie pod postacią kolejnych leków tępiących ból. Leki te przepisze dla swojego pacjenta bezpośrednio lekarz. Po powrocie do domu sprawdzą się również zimne okłady, które przystawiane do szczęki oraz policzków sprawią, że obrzęk zacznie maleć.

Do nawet pięciu dni od zabiegu można zaobserwować wcześniej wspomniany obrzęk, ale również krwawienie, czym nie należy się przejmować – jest to naturalna reakcja organizmu. Możliwie występujący stan podgorączkowy również nie jest powodem do zmartwień. Podczas rekonwalescencja należy dać sobie czas na odpoczynek i spokojne obserwowanie przemijających objawów.

Next Post

Jak zakłada się implanty zębów?

Wstawianie implantu wiąże się z wieloma pytaniami, na które zainteresowana osoba chciałaby poznać odpowiedzi. Czy wstawianie implantu boli? Ile to kosztuje i jakie są przeciwwskazania? Warto przyjrzeć się temu tematowi, by rozwiać wszelkie wątpliwości i ze świeżym nastawieniem powrócić do zagadnienia. Ból to zmora większości z nas podczas wizyty u […]
jak-zaklada-sie-implanty-zebow

Subscribe US Now