Czy wybielanie zębów boli?

Stomatolog

Czy wybielanie zębów boli? To pytanie zadaje stomatologom wielu pacjentów, którzy myślą o tym, by skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. W każdej dobrej klinice stomatologicznej jest dostępnych przynajmniej kilka metod wybielania zębów, z których chętnie korzystają osoby borykające się z żółtymi, nieatrakcyjnymi zębami. Czy taki zabieg boli? Kto nie powinien wybielać zębów? Co trzeba wiedzieć, zanim pacjent skorzysta z tej usługi u swojego dentysty? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Czy trzeba się obawiać wybielania zębów?

Osoby, które poważnie zastanawiają się nad wybieleniem zębów w gabinecie stomatologicznym nie muszą się niczego obawiać. Podczas zabiegu wybielania, pacjent nie odczuwa żadnego bólu, ani dyskomfortu. Dostępne metody wybielania są tak nowoczesne, że pacjenci na fotelu dentystycznym spędzają zaledwie kilkanaście minut. Ci, którzy zdecydują się na wybielanie zębów za pomocą specjalnej lampy, efekt zobaczą natychmiast. Zdecydowanie lepiej zafundować sobie zabieg wybielania zębów w sprawdzonym gabinecie dentystycznym, niż próbować domowych metod, które niestety nie zawsze są skuteczne i bezpieczne.
Czy wybielanie zębów boli, jeżeli powtarza się zabieg systematycznie? Zdecydowanie nie, o ile pacjent zrobi dłuższą przerwę w wybielaniu.

Kto nie powinien wybielać zębów?

Niestety nie każdy może wybielić zęby u dentysty. Dlatego też zanim pacjent zdecyduje, by zapisać się na taki zabieg, obowiązkowo powinien skonsultować się wcześniej ze swoim stomatologiem. Dlaczego? Stomatolodzy nie podejmą się wybielania zębów u osób, które mają zęby niewyleczone, które walczą z próchnicą oraz u tych, którzy posiadają nadwrażliwe zęby lub borykają się z problemami dziąseł. Trzeba wiedzieć bowiem, iż taki zabieg (nawet wykonany najlepszą metodą) może znacznie osłabić szkliwo i powodować, że zęby będą się kruszyć lub łamać. Szczegółowa konsultacja z dentystą przed wybielaniem zębów jest wręcz obowiązkowa.

Wybielanie zębów – wady

Osoby, które zdecydują się na wybielanie zębów u dentysty, powinny być świadome, iż taki zabieg wiąże się z tym, że zęby mogą stać się bardzo wrażliwe. Mnóstwo pacjentów po wybielaniu zębów narzeka na to, iż nie mogą pić zimnych, ani też gorących napojów, gdyż od razu odczuwają dyskomfort. Ponadto, trzeba liczyć się z tym, iż po wybielaniu zębów należy zastosować specyficzną dietę. Przede wszystkim należy unikać produktów, które mogą powodować przebarwienia na zębach. Pacjenci muszą zrezygnować więc z kawy, herbaty, słodkich napojów, palenia papierosów itp.

Jak poradzić sobie z bólem po wybielaniu zębów?

Przede wszystkim warto posłuchać rad specjalisty, który podpowie, jak postępować po zabiegu. Osoby, które po wybielaniu zębów odczuwają dyskomfort powinny sięgnąć po delikatne pasty do zębów oraz odpowiednie płyny do płukania jamy ustnej. Obowiązkowo należy też zmienić szczoteczkę do zębów na model z miękkim włosiem. Do tego trzeba pamiętać, by kilka dni po zabiegu unikać gorących i zimnych napojów. Gdy ból zębów utrzymuje się naprawdę długo, jak najszybciej trzeba to skonsultować ze swoim dentystą.

Next Post

Przetoka nad zębem - jak wygląda?

Wystąpienie przetoki zębowej należy do jednego z rzadszych przypadków. Głównymi powodami mogą być wszelkie urazy mechaniczne, ale nie tylko. Wczesne rozpoznanie gwarantuje szybki powrót do zdrowia i uniknięcie komplikacji. Przetoka nad zębem – przyczyny powstania Dolegliwość, jaką jest przetoka zęba tworzy się na dłuższej przestrzeni czasu. Jej typowy proces rozpoczyna […]
przetoka-nad-zebem

Subscribe US Now