Czym płukać gardło? Odpowiadamy co zrobić przy bolącym gardle

Stomatolog

Gardło to ta część ciała, która szczególnie potrafi zaboleć. W związku z tym warto jest wiedzieć, jak reagować na wszelkie anomalie związane z gardłem. Szczególnie popularne są płukanki, dlatego pytanie, czym płukać gardło jest jak najbardziej uzasadnione. W kwestii tego, czym płukać bolące gardło, to szczególnie doświadczone w tym zakresie są wszystkie mamy, dokładnie wiedzące, z jakich ziół i mieszanek korzystać, aby ten ból uspokoić.

 

W obecnych czasach mamy do wyboru wiele substancji i środków będących odpowiedzią na to, czym złagodzić ból gardła. Do dyspozycji są one zazwyczaj w aptekach – są one tam powszechnie dostępne i w większości bez recepty. 

 

Czym złagodzić ból gardła?

 

Jednym z najczęściej polecanych sposobów na ból gardła jest stosowanie czosnku. Czosnek charakteryzuje się właściwościami przeciwbakteryjnymi, a także przeciwwirusowymi, co stanowi jego ogromną przewagę nad pozostałymi sposobami. Czosnek w takim przypadku stosuje się po prostu poprzez zjedzenie ząbka czosnku, na przykład w kanapce. Taka forma aplikacji jest jak najbardziej akceptowalna i skuteczna.

 

Drugim ciekawym przykładem, który możemy wykonać na własną rękę w domu, jest wykonanie herbaty z cytryną, malinami i miodem. Miód w tym układzie pozwoli załagodzić wszelki ból, który pojawił się w gardle, a przyjęcie pozostałych składników tej mikstury ograniczy tempo rozwoju infekcji. Warto pamiętać, aby miód został rozpuszczony w herbacie o odpowiednio niskiej temperaturze – rozpuszczenie go w gorącej wodzie da walory smakowe, jednak wszelkie właściwości zdrowotne miodu zostaną zneutralizowane.

 

Trzecim pomysłem na to, jak złagodzić ból gardła, jest.. picie wody. Często za ból gardła odpowiada po prostu jego nieprawidłowe nawilżenie. W związku z tym, regularne picie wody często przynosi zadowalający efekt i w związku z tym okazuje się, że jakiekolwiek czynności związane z leczeniem infekcji nie były potrzebne – bo infekcji po prostu nie ma! Mimo wszystko warto jest wiedzieć, czym płukać gardło.

 

Czym płukać bolące gardło? 

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie rozwiązania można zastosować decydując się na walkę z bolącym gardłem, to mamy dobrą wiadomość – w aptekach jest ich całe mnóstwo! Na pewno znajdziesz wśród nich coś, czym płukać gardło. Najpopularniejsze są saszetki ziołowe, zawierające miks ziół przeznaczonych do płukania gardła. W ich składzie znajduje się między innymi kora dębu, rumianek, krwawnik, szałwia czy tymianek. Takie mieszanki można przygotować także samemu – wystarczy zalać dwie łyżki szałwii ciepłą wodą, zaparzyć i taką płukanką płukać gardło kilka razy dziennie.

 

Popularne są także aerozole, zawierające różne substancje, mające na celu zwalczyć stan zapalny, ból, a także znieczulić miejsce bólu. Dają one natychmiastową ulgę, dlatego warto jest je rozważyć przy wyborze produktu do płukania gardła. 

 

Innym, domowym sposobem jest także płukanka z soli. To świetna odpowiedź na pytanie, czym płukać gardło. Aby ją przygotować, trzeba w ciepłej, przegotowanej wodzie rozpuścić łyżeczkę soli kuchennej. Taką płukanką płucze się gardło kilka razy dziennie, aż z czasem ból odpuści. Warto zdecydować się na metody domowe, gdyż są one bardzo skuteczne!

Next Post

Jak bezpiecznie usunąć plomby amalgamatowe?

Stomatologia zachowawcza oferuje wiele rozwiązań, mających na celu zabezpieczyć ząb po udanym leczeniu próchnicy. Wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z plomb kompozytowych, jednak pewna część, z reguły ta, decydująca się na skorzystanie z usług NFZ, decyduje się na plomby amalgamatowe. Plomby amalgamatowe skutki uboczne mogą być bardzo niebezpieczne dla […]

Subscribe US Now