Ile kosztuje bonding zębów? Poznaj ceny zabiegu.

Stomatolog

Wiele osób jest ciekawych ile kosztuje bonding zębów, a więc koszt zabiegu to około 500 zł za jednego zęba. Jeśli bondingowi poddawany jest cały uśmiech cena ta wzrosnąć może nawet do 1500 zł.

Czym jest bonding zębów?

Bonding zębów to zabieg stomatologii estetycznej polegający na odbudowie zębów. Do jego przeprowadzenia stosowane są żywice kompozytowe, które używane są w stomatologii do wypełniania ubytków w zębach. Bonding to zabieg, który nie ingeruje w szkliwo i umożliwia zniwelowanie przerw między zębami, a co ważne jest to szybki zabieg, który może być wykonany na jednej wizycie u specjalisty.

Bonding jest mniej trwałym zabiegiem niż założenie licówek więc wymaga on częstszych kontroli u stomatologa, które mają na celu monitorowanie ścierania się żywicy z zębów.
Żywica kompozytowa dobierana jest do koloru zębów i można swobodnie ją modelować, a przede wszystkim trwale przywiera ona do szkliwa, które nie jest uszkodzone.

Kiedy można wykonać bonding?

Bonding może być przeprowadzony tylko na zdrowych zębach, które nie są zaatakowane przez próchnicę i inne zmiany chorobowe. Zabieg ten zalecany jest osobom mającym niewielkie problemy z zębami polegające na zniekształceniu lub ukruszeniu się korony zęba. Bonding stosowany jest gdy ząb się złamie, pęknie lub wtedy gdy jest węższy od pozostałych zębów. Leczenie za pomocą żywicy sprawdzi się u osób mających przerwy między zębami i chcących się ich pozbyć.

Bonding zębów może być przeprowadzany w celu naprawienia struktury zębów oraz poprawienia ich wyglądu, a także może być zabiegiem z krótkotrwałymi efektami polegającymi na wspomaganiu lub tymczasowej ochronie zębów przed zabiegiem rekonstrukcji protetycznej. Żywica kompozytowa nakładana jest na zęby bez ubytków oraz różnego rodzaju przebarwień.
W niektórych wyjątkowych sytuacjach bonding stanowi alternatywę leczenia zębów w klinice ortodontycznej. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten poprawia kondycje oraz kolor i strukturę zęba, ale nie ma wpływu na wadę zgryzu.

Ważne jest, że zabieg ten nie jest zalecany osobom, które zgrzytają zębami. Aby mógł on być przeprowadzony u takich osób, osoby te muszą oduczyć się ocierać o siebie zęby przy użyciu szyny relaksacyjnej.

Cena bondingu

Cena zabiegu odbudowy zębów z użyciem żywicy kompozytowej jest znacznie mniejsza niż wykonanie zabiegu założenia koron porcelanowych oraz licówek. To ile kosztuje bonding zębów uzależnione jest od lokalizacji danego zakładu stomatologicznego oraz doświadczenia specjalisty i renomy jaką jego gabinet wyrobił sobie na rynku.

Zabieg przeprowadzony w sposób indywidualny dla każdego zęba może kosztować od 200 do 500 zł za każdy z zębów. Jeśli pacjent zdecyduje się na wykonanie bondingu na wszystkich zębach za jednym razem, wówczas cena ta zaczyna się od 1500 złotych za wszystkie zęby. Dla przykładu zabieg na jednym zębie w Bydgoszczy kosztuje 350 zł, w Olsztynie 250 zł, a we Wrocławiu 450 zł. Każde miasto oraz stomatolog rządzi się swoimi prawami, dlatego ceny te różnią się między sobą.

Next Post

Jak zapobiegać próchnicy zębów?

Próchnica to choroba o podłożu bakteryjnym, która bardzo powszechnie występuje w populacji, a tym samym stanowi bardzo poważny problem społeczny. Brak podjęcia odpowiedniego i skutecznego leczenia może przyczyniać się nie tylko do pogorszenia kondycji uzębienia pacjenta, ale również do pojawiania się chorób o charakterze ogólnoustrojowym. Warto zatem zastanowić się nad […]

Subscribe US Now