Ile kosztuje skaling i piaskowanie zębów?

Stomatolog

Odpowiednia profilaktyka zębów jest niezwykle ważna. Wynika to z faktu, iż zaniechanie działań, mających na celu zapobieganie próchnicy, może nas kosztować nawet utratę jednego lub wielu zębów. Pojawienie się chorób często niesie za sobą konieczność przeprowadzenia bolesnych działań, mających na celu ich zredukowanie. Dużo rozsądniej jest unikać chorób poprzez odpowiednią profilaktykę.

 

Do zabiegów profilaktycznych zaliczają się takie zabiegi jak skaling czy piaskowanie zębów. Obydwa te zabiegi służą głównie do oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego, który jest głównym powodem, dla którego choroby się rozwijają. W kamieniu nazębnym znajduje się wiele bakterii, działających szkodliwie na szkliwo. Dowiedz się, czym jest skaling i piaskowanie zębów i czy są to zabiegi, na które możesz sobie pozwolić.

 

Skąd się bierze kamień nazębny?

 

Kamień nazębny jest sporym zmartwieniem dla każdego z nas. Z racji tego, że powoduje on wiele chorób, idealną sytuacją byłoby, gdyby kamień w ogóle nie powstawał. Niestety, z problemem kamienia nazębnego boryka się zdecydowana większość z nas – nawet w przypadku, gdy higiena zębów stoi na wysokim poziomie.

 

Niedopatrzenia przy higienie zębów mogą sprawić, że na zębach zacznie gromadzić się płytka nazębna. Jej pojawienie się nie jest jeszcze sporym problemem – jest ona na tyle miękka, że można ją łatwo wymieść z pomocą szczoteczki do zębów. Niestety, dalsze zaniedbania prowadzą do stwardnienia płytki nazębnej, co w konsekwencji prowadzi do powstawania kamienia nazębnego. 

 

Kamień nazębny jest na tyle twardy, że jego usunięcie z pomocą codziennej higieny zębów – poprzez szczotkowanie, nitkowanie – jest praktycznie niemożliwe. W takim przypadku zalecane jest wykonanie takich zabiegów jak skaling i piaskowanie, by usunąć kamień nazębny.

 

Ile kosztuje skaling?

 

Skaling, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest zabiegiem mającym na celu usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni zębów, a także z powierzchni poddziąsłowych. Do wykonania skalingu używa się różnych narzędzi – w wielu gabinetach do usuwania kamienia używa się ultradźwięków, dzięki czemu zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Koszt skalingu zazwyczaj kończy się na 100 złotych, warto także dowiedzieć się, czy istnieje możliwość refundacji skalingu na NFZ.

 

Ile kosztuje piaskowanie?

 

Piaskowanie to zabieg najczęściej dopełniający skaling. Jego zastosowanie pozwala na usunięcie wszelkich pozostałości i osadów, nieusuniętych podczas zabiegu skalingu. Za piaskowanie płaci się nie więcej, niż 100 złotych – w pakietach ze skalingiem płaci się łącznie z reguły do 150-200 złotych.

 

Next Post

Czym jest tomografia stożkowa?

Stomatologia jest czymś, co ulega stałej ewolucji. Stały rozwój stomatologii pozwala na przeprowadzanie leczenia z wykorzystaniem coraz szybszych i bardziej efektywnych metod. Każda ingerencja w organizm pacjenta odbija się pewnymi skutkami ubocznymi – rozwój metod leczenia pozwala je skutecznie ograniczać. To sprawia też, że zabiegi są mniej bolesne i bezpieczniejsze […]

Subscribe US Now