Ile kosztuje usunięcie zęba mądrości?

Stomatolog

Bardzo wiele osób stoi przed wykonaniem zabiegu, który ma na celu usunięcie zęba mądrości. To ostatnie z zębów, które mogą pojawić się w szczęce, więc niestety możemy spodziewać się trudności nie tylko związanych z niemieszczeniem się ich w szczęce, ale także, jeśli chodzi o trudności w pielęgnacji.

Ze względu na to, że nie mamy możliwości ich dokładnie wyczyścić poprzez umiejscowienie, to właśnie na tych zębach pojawia się stan zapalny. Jest to powodem nie tylko bólu, ale także nadwrażliwości zębów na ciepło i zimno. Lekarz dentysta z tego też powodu decyduje się na usunięcie zęba, który może nam sprawić tak wiele problemów i trudności.

Czym jest ząb mądrości?

Zęby mądrości to trzonowce, które pojawiają się w naszej szczęce jako ostatnie. Możemy znaleźć je z tyłu, więc w zasadzie nie ma możliwości, aby je dokładnie wyczyścić. Wielu dentystów więc woli je usuwać, niż leczyć, bo to zadanie jest znacznie utrudnione, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Warto więc wiedzieć, ile kosztuje usunięcie zęba mądrości, a także, do jakiego lekarza stomatologa w tym celu się wybrać, aby przeprowadził zabieg, jak najmniej boleśnie. Bardzo ważna jest także kwestia informacji, co robić i jakie leki przyjmować po zabiegu, aby przetrwać okres gojenia się rany.

Kiedy wyrastają zęby mądrości?

Zęby mądrości wyrastają w różnym czasie, w zależności od danej osoby. Jednak przyjmuje się, że jest to okres od 16 roku życia, do 20. Zdarzają się jednak pacjenci, którym zęby mądrości wyrastają po 30 roku życia, co potwierdza, że nie ma reguły potwierdzającej określony czas wyrastania zębów mądrości.

Pewne jest, że im później będziemy mieli z nimi do czynienia, tym lepiej. Leczenie zębów mądrości jest bowiem trudne, a usuwanie dosyć bolesne. Nie możemy także być pewnym, że wyrastające zęby zmieszczą się w szczęce, co niestety bardzo często powoduje konieczność leczenia ortodontycznego, lub usunięcie zębów mądrości, nawet kiedy są zdrowe. Musimy więc wiedzieć, ile kosztuje usunięcie zęba mądrości w razie potrzeby, bo nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam z tej wiedzy skorzystać.

Cena ekstrakcji zęba mądrości

Ząb mądrości bardzo często jesteśmy zmuszeni usunąć, kiedy mamy do czynienia z jego zapaleniem, lub uszkodzeniem. Ze względu na to, że są to ostatnie zęby trzonowe, które wyrastają w szczęce, to niestety w wielu przypadkach okazuje się, że nie ma na nie miejsca i musimy usunąć zęby. Informacja, ile kosztuje usunięcie zęba mądrości jednak zależy od tego, do jakiego gabinetu się wybierzemy, a także od stopnia trudności dla dentysty, który będzie zajmował się wykonywaniem ekstrakcji.

Nie zapłacimy jednak mniej niż 300 złotych, kiedy mamy do czynienia z zębem dosyć łatwym w usunięciu. Kiedy jednak stomatolog będzie musiał zrobić to chirurgicznie, to ekstrakcja zęba mądrości może kosztować nas nawet 600 złotych.

Wszystko więc zależy od tego, do jakiego lekarza się wybierzemy, bo to on oceni, z jakim kosztem będziemy musieli liczyć się w naszym przypadku. Każdy przypadek jest bowiem indywidualny i musi zostać oceniony przez stomatologa, który będzie wykonywał nam zabieg usunięcia zębów lub jednego zęba mądrości.

Next Post

Ile kosztuje bonding zębów? Poznaj ceny zabiegu.

Wiele osób jest ciekawych ile kosztuje bonding zębów, a więc koszt zabiegu to około 500 zł za jednego zęba. Jeśli bondingowi poddawany jest cały uśmiech cena ta wzrosnąć może nawet do 1500 zł. Czym jest bonding zębów? Bonding zębów to zabieg stomatologii estetycznej polegający na odbudowie zębów. Do jego przeprowadzenia […]

Subscribe US Now