Jak działają nakładki wyrównujące zęby?

Stomatolog

O nakładkach wyrównujących zęby w ostatnim czasie zrobiło się głośno. Korzystają z nich znani celebryci oraz sami stomatolodzy. Trzeba przyznać, iż jest to nowoczesny sposób na to, szybko i sprawnie poprawić uzębienie. Nakładki wyrównujące zęby są dużo tańsze niż aparat i bez problemu można je kupić w wielu gabinetach stomatologicznych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Jak one działają? Czy każdy może z nich korzystać? Na tego typu pytania odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule.

Nakładki wyrównujące zęby

Wiele osób boryka się z krzywymi zębami. Wielu nastolatków odwiedza gabinety stomatologiczne, gdyż jak najszybciej chcą się pozbyć krzywego zgryzu. Do tej pory jednak nie każdy miał możliwość, by założyć aparat ortodontyczny. Główną jego wadą, by czas oczekiwania na niego (czasami kilka miesięcy) oraz wysoka cena (nawet i kilka tysięcy złotych). Odkąd na rynku pojawiła się alternatywa do aparatu ortodontycznego, wiele osób z zaciekawieniem patrzy na tego rozwiązanie. Co ciekawe, u wielu osób już się ono sprawdziło i po kilku tygodniach od noszenia specjalnych nakładek wyrównujących zęby mogą one cieszyć się równymi, pięknymi zębami.

W ostatnim czasie nakładki do wyrównywania zębów służą do wyrównywania uzębienia dziecka podczas snu. Kiedy dziecko się obudzi, ustawienie będzie bardziej równomierne, co jest dobre dla jego zębów i dziąseł. Rodzice wkładają zęby dziecka na szyny w nocy i usuwają je rano. Chociaż niektórzy ludzie używają nakładek do wyrównywania zębów, inni nie ufają im. Koncepcja wyrównywania zębów podczas snu dziecka nie jest nowa. Starożytni Egipcjanie używali skręconego papirusu do pocierania zębów dziecka, aby wyrównać zęby, gdy spało.

W dzisiejszych czasach do tego celu przeznaczone są nakładki do wyrównywania zębów. Tace wykonane są z miękkiego materiału z rzędami miękkich powierzchni plastikowych lub gumowych. Każda powierzchnia jest zaprojektowana tak, aby delikatnie wyrównywać różne zęby. Taca jest również wyposażona w pigułkę lub pastę, którą można nałożyć na zęby przed umieszczeniem ich na tacy. Ułatwia to osiągnięcie równomiernego ustawienia wszystkich zębów.

Co to są nakładki prostujące na zęby?

Nakładki wyrównujące zęby są wykonywane na zamówienie, tak aby dokładnie pasowały do uzębienia pacjenta. Dzięki temu nakładki utrzymują zęby na miejscu, nie powodując ich uszkodzenia. Nakładki są następnie przyklejane do zębów za pomocą specjalistycznego kleju dentystycznego, który mocno je łączy. Proces ten stopniowo przesuwa zęby do pożądanej pozycji – prostując je. Powszechną praktyką prostowania zębów jest używanie nakładki dentystycznej. Jednak niektórzy ludzie używają ich bez powodu medycznego.

Dzieje się tak, ponieważ nakładki są sprzedawane jako produkty kosmetyczne i zdrowotne. Niektórzy twierdzą, że nakładki działają poprzez zwiększenie dopływu tlenu do zębów. Inni twierdzą, że używanie nakładek zmniejsza problem z krzywymi zębami w przyszłości. Niezależnie od tego istnieją pewne wady korzystania z nich. Oto niektóre z nich. Niektórzy używają nakładek ze względów estetycznych. Uważają, że proste zęby wyglądają lepiej. Używanie ich stało się tak powszechne, że wiele aptek ma je na wystawie.

Nakładki wyrównujące zęby działają poprzez wywieranie nacisku na zęby. Zmusza to zęby do wyginania się i prostowania. Niektórzy używają nawet nakładek z podciśnieniem, co powoduje jeszcze większą siłę. Nakładki na zęby działają poprzez wywieranie nacisku, aby przesunąć zęby do pożądanej pozycji. Chodzi o to, że poprawi to wygląd twojego uśmiechu. W niektórych przypadkach nakładki stomatologiczne stosowane są ze względów zdrowotnych.

Leczenie ortodontyczne nakładkami prostującymi zęby

Leczenie wad zgryzu, określane jako leczenie ortodontyczne, jest bezpieczną i skuteczną metodą pomocy w naprawie zębów pacjenta. Polega ona na użyciu zamków i drutów w celu przesunięcia zębów pacjenta w żądaną pozycję. Zamki zakłada się na górne i dolne zęby, a druty służą do przesuwania zębów na miejsce. Aby leczenie zakończyło się sukcesem, pacjent musi przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza podczas procesu leczenia. Podczas leczenia ortodontycznego aparatem ortodontycznym, czyli ortodoncji, zęby podtrzymywane są za pomocą zamków i drutów. Ogólnie rzecz biorąc, lekarz wykonuje kilka małych nacięć na każdym zębie, aby zrobić miejsce na zamki i druty. Nacięcia wykonuje się specjalnym urządzeniem po zewnętrznej stronie każdego zęba. Cięcia są zwykle wykonywane bardzo powoli, aby podczas zabiegu nie wystąpiły żadne komplikacje. Po wykonaniu wszystkich nacięć lekarz może umieścić zamki i druty na każdym zębie.

Ile kosztują nakładki na zęby?

Wiele zależy od tego, jakie nakładki i jaką korektę potrzebuje pacjent. Bez problemu w internecie można znaleźć uniwersalne nakładki wyrównujące zęby, które kosztują od 200 do 300 zł. Jeżeli jednak pacjent chce kupić specjalistyczne nakładki, które będą wykonane indywidualnie pod jego uzębienie, to musi nastawić się na koszt od około 500 do 1000 zł.

Next Post

Czy można wybielać zęby w ciąży?

Ciąża wiąże się z szeregiem zmian w organizmie kobiety, jej wyglądzie. Niektóre panie zdają się wręcz rozkwitać, inne sprawiają wrażenie przygnębionych. Kobiety ciężarne mogą czuć się wręcz nieatrakcyjnie z powodu tycia, odstającego brzucha, cellulitu, żylaków, rozstępów. Nic więc dziwnego, że panie spodziewające się dziecka chcą wykorzystać jak najlepiej pozostały czas […]
Czy można wybielać zęby w ciąży?

Subscribe US Now