Jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby

Stomatolog

Choć zęby każdego dnia zmagają się z ogromną ilością zagrożeń w postaci silnego nacisku, oddziaływania niskiej i wysokiej temperatury, a także kwasów wydzielanych przez bakterie w jamie ustnej, to jednak w większości przypadków wychodzą z tych starć zwycięsko. Niestety z biegiem czasu pewne zmiany w ich wyglądzie następują, czego efektem są przebarwienia. Z tego też powodu coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak z tym walczyć. Jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby.

Jak powstają przebarwienia?

Jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby — pytanie to rozbrzmiewa w rozmowach w pracy, w domu czy też między znajomymi na spotkaniach. Nic dziwnego, w końcu problem ten dotyczy ogromnej grupy ludzi. Zanim jednak przejdzie się do tego zagadnienia i zacznie wymieniać poszczególne metody walki z takimi przebarwieniami, warto się na początku dowiedzieć, z jakiego powodu takie przebarwienia w ogóle powstają. Co jest ich przyczyną?
Jak się okazuje, powodów powstawania przebarwień na zębach może być naprawdę bardzo wiele. Zdecydowanie najczęściej spotykanym jest po prostu palenie papierosów, co powoduje w niezwykle krótkim czasie znaczną zmianę barwy zębów. Mało tego, nie trzeba palić regularnie, aby takie zmiany zaczęły zachodzić. Również i okazjonalni palacze, którzy zapalą jednego lub dwa papierosy co kilka tygodni cierpią z powodu znacznej zmiany barwy zębów.
To jednak niejedyny powód, ponieważ oprócz papierosów za zmianę koloru zębów może odpowiadać dieta i codzienne zwyczaje. Jeśli spożywa się duże ilości silnie barwiących produktów, czyli np. buraków lub wiśni, pije się w spore ilości wina, a także każdego dnia dzień rozpoczyna się od kawy, zęby bardzo szybko zaczną zmieniać swój kolor.
Na koniec warto jeszcze wiedzieć, że kolor zębów może się zmieniać z powodu przyjmowanych leków, oddziaływania na szkliwo próchnicy czy też oczywiście posiadania w zębach starego typu wypełnienia.
Na sam koniec warto jeszcze wiedzieć, że za zmianę koloru zębów morzę odpowiadać nieprawidłowa higiena jamy ustnej, w wyniku czego pojawiać się na nich będzie zbyt duża ilość płytki nazębnej, która powodować będzie powstawanie kamienia.

Jakie możliwości daje dentysta?

Skoro już wiadomo, co może być powodem powstawania na zębach przebarwień, trzeba się teraz dowiedzieć, jak sobie z takim problem poradzi. Jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby kontra stomatolog. Czy warto udawać się do stomatologa w celu usunięcia przebarwień?
Jak się okazuje, w gabinecie stomatologicznym otrzymać można wiele propozycji zwalczenia obecnego na zębach prebarwienia. Jednym z podstawowych zabiegów w tym zakresie jest usuwanie z nich kamienia nazębnego. Można to zrealizować poprzez użycie specjalnej końcówki odrywającej od zębów kamień lub też poprzez piaskowanie, czyli natryskiwanie na zęby silnego strumienia wody z drobinkami piasku. W efekcie tego zostanie z nich usunięte całe zabrudzanie, a także w dużej mierze przebarwienie, które to zanieczyszczenie powoduje.
Inną ciekawą metodą usuwania z zębów przebarwienia jest laserowa wybielanie. W tym celu na zęby nałożona zostanie specjalna, wysoce światłoczuła substancja, która następnie naświetlona będzie promieniem lasera. W wyniku takiego naświetlania zacznie się ze środka wydobywać silnie wybielająca substancja, która już po kilku chwilach doprowadzi zęby do pięknego stanu. Co ciekawe taki zabieg jest niezwykle skuteczny, lecz również bardzo trwały.

Ile czasu trwa wybielanie zębów domowymi metodami?

Jak więc widać, leczenie przebarwień w gabinecie stomatologicznym jest dość skuteczne i warte rozważenia. Niestety jego ogromną wadą jest rzecz jasna cena, która może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Z tego też powodu coraz więcej osób zastanawia się, jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby.
Podstawową metodą pozwalającą na usunięcie przebarwień z zębów jest stosowanie do ich mycia specjalnej pasty do zębów z dodatkiem substancji wybielającej. Taka wybielająca pasta jest do kupienia w praktycznie każdym sklepie spożywczym, a jeśli chce się mieć możliwie jak najlepszy model, dostać go można w każdej aptece bez recepty.
Oczywiście specjalna pasta do zębów to nie jedyna metoda na wybielenie zębów domowymi sposobami. Innym rozwiązaniem są specjalne paski wybielające. Ten produkt dostępny jest tylko w aptece, lecz mimo to do jego zakupienia nie trzeba mieć recepty. Paski powinno się naklejać na zęby dwa razy dziennie i trzymać je na nich przez minimum pół godziny. W tym czasie wydzielana jest z nich silna substancja wybielająca, która usuwa z zębów przebarwienie. Pożądany efek można osiągnąć już po kilkunastu dniach od rozpoczęcia stosowania.
Jak usunąć przebarwienia na zębach domowe sposoby — czy na pewno warto się na to decydować? Każdy wie, że stosowanie profesjonalnych zabiegów wybielających w gabinecie stomatologicznym jest bardzo drogie. Często jednak jest to jedyne wyjście, ponieważ choć domowe sposoby są tanie, a także dość skuteczne, to jednak ich trwałość bywa znikoma. Nawet najlepsze paski wybielające powodują, że zmiana koloru zębów jest tylko na kilkanaście, a w najlepszym przypadku na kilkadziesiąt dni. Pomimo wyższej ceny np. laserowe wybielanie jest zdecydowanie trwalsze.

Next Post

Ciąża a leczenie zębów

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie zdrowych i pięknych zębów. Wpływają one nie tylko na wygląd twarzy, lecz przede wszystkim na zdrowie całego ciała. Jak się jednak okazuje, w pewnych okolicznościach leczenie zębów może wzbudzać spore obawy. Zdecydowanie najczęściej zwracać na to uwagę powinny kobiety w ciąży. […]
Ciąża a leczenie zębów

Subscribe US Now


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51