Jak używać irygator do zębów?

Stomatolog

Czyszczenie zębów może stać na bardzo wysokim poziomie – pod warunkiem, że odpowiednio o to zadbasz! Do czyszczenia zębów wykorzystuje się przeróżne przyrządy, które uległy znaczącemu rozwojowi w ostatnich latach. Obecne szczoteczki wykonują już kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę, irygatory – bardzo dokładnie oczyszczają przestrzenie międzyzębowe, podobnie jak nici dentystyczne, które jednocześnie mogą dostarczać zębom fluor.

 

Mnogość rozwiązań to jedynie połowa sukcesu, bo trzeba jeszcze umieć ich używać. Warto jest także wiedzieć, jaki irygator wybrać, aby mieć pewność, że używamy skutecznego narzędzia. A może nie wiesz, co to jest irygator? Jeśli nie, to nie przejmuj się – w tym artykule dokładnie wyjaśnimy ci zasadę jego działania! Do tego dowiesz się, jak używać irygatora do zębów, aby mieć pewność, że uzyskany efekt będzie poprzedzony prawidłowymi działaniami, a nie przypadkowym używaniem produktu na wyczucie.

 

Jak używać irygatora do zębów?

 

Nawet jeśli masz świetny irygator, to warto jest do tego wiedzieć, jak używać irygatora do zębów. W używaniu irygatora można dostrzec wiele analogii związanych ze szczotkowaniem zębów. Wiedza na temat tego, jak stosować irygator jest bardzo ważna, gdyż dzięki temu skuteczność twojego czyszczenia zębów znacząco wzrośnie.

 

Przede wszystkim, warto jest stosować równolegle nić dentystyczną i irygator. Teoretycznie irygator kupuje się jako alternatywę dla nici, jednak niektóre resztki jedzenia mogą być trudne do usunięcia tą drogą. Z tego powodu, warto jest rozważyć usuwanie niektórych resztek przed używaniem irygatora, a dopiero wtedy zdecydować się na czyszczenie zębów irygatorem.

 

Irygator powinien być napełniony letnią wodą. Natrysk uzyskiwany z irygatora powinien być kierowany prostopadle do zębów, a dodatkowo dysza irygatora nie może mieć styczności z dziąsłami i zębami. Strumień wody powinien być kierowany wzdłuż linii dziąseł. Jak widzisz, używanie irygatora nie jest zbyt skomplikowane i nie powinieneś obawiać się stosowania takiego urządzenia. Zastosowanie irygatora jest szczególnie ważne w ortodoncji. 

 

Co to jest irygator?

 

Wiesz już jak używać irygatora do zębów. Powinieneś także wiedzieć, co to w zasadzie jest, aby wiedzieć, jaki irygator wybrać. Irygator to urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, który wykorzystuje do tego wodę pod ciśnieniem. W irygatorze znajduje się specjalna pompa, która generuje ciśnienie wody, przez co może ona wylatywać z niego pod ciśnieniem. Z pomocą irygatora masz możliwość usunięcia resztek jedzenia, ale także różnych bakterii i masowania dziąseł, co poprawia znacząco ich ukrwienie.

 

Wyróżnia się irygatory bezprzewodowe, a także przewodowe. Naszym staniem, nie warto oszczędzać na irygatorze i rozsądnie jest wybrać taki, który oferuje wysokie ciśnienie maksymalne, a także jak największy pojemnik, co znacząco zmniejszy konieczność napełniania go podczas irygacji. Niemniej jednak, irygatory bezprzewodowe są bardziej poręczne, a dodatkowo można je spokojnie zabierać w podróż. To od ciebie zależy, na jaki irygator się zdecydujesz.

Next Post

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci - co wybrać?

Szczoteczki elektryczne od wielu lat powodują, że rynek stomatologii ulega znacznej poprawie. Wraz z rozwojem stomatologii i rozwiązań do czyszczenia jamy ustnej, pojawiło się także większe zadowolenie pacjentów ze swoich uśmiechów i wyższy poziom higieny. Wybór szczoteczki manualnej, nawet w przypadku dzieci czy starszych osób, staje się coraz mniej powszechny, […]
Dlaczego dwulatek zgrzyta zębami

Subscribe US Now


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51