Jak wyprostować jeden krzywy ząb?

Stomatolog

Jak wyprostować jeden krzywy ząb to często poruszane zagadnienie w obecnych czasach. O prostym zgryzie można mówić wtedy, gdy tzw. kontakty zębowe odpowiadają pierwszej klasie Angle’a. Mowa tutaj o sytuacji, kiedy każdy ząb kontaktuje się ze swym odpowiednikiem w szczęce, a ponadto z zębem, który stoi w łuku wcześniej, wyłączając dolne przyśrodkowe siekacze. Sporo osób nie wie, jak wyprostować jeden krzywy ząb. Przede wszystkim należy udać się do gabinetu ortodontycznego, najlepiej renomowanego. Specjalista opracuje plan leczenia. Warto zaznaczyć, że najczęściej stosowanym oraz powszechnym sposobem na wyprostowanie krzywych zębów jest leczenie ortodontyczne, stosując do tego celu aparat ortodontyczny.

Leczenie ortodontyczne

Okazuje się, że istnieje sporo powodów tego, że zęby są krzywe. W wielu przypadkach zalecane jest leczenie ortodontyczne. Warto zaznaczyć, że do pierwotnych przyczyn krzywych zębów zalicza się zbyt wczesną wymianę uzębienia. Mowa tutaj o przypadku, kiedy zęby stałe wyrzynają się wyjątkowo wcześnie. Jeżeli rozwój szczęki i żuchwy przebiega nieprawidłowo, często pojawiają się wady zgryzu. Innym powodem takiego stanu jest nieusuwanie mlecznych zębów, które z jakiegoś powodu nie wypadły same. Należy zaznaczyć, że leczenie ortodontyczne w obecnych czasach jest skuteczne i dostępne w praktycznie każdym mieście. Najlepiej do leczenia wybrać renomowanego ortodontę. Jak wyprostować jeden krzywy ząb to często poruszana kwestia w gabinetach ortodontycznych. W takim przypadku lekarz ustala możliwości leczenia. Bardzo istotne są przyczyny wtórne. Pojawiają się one u ludzi dorosłych i nierzadko związane są wyrzynającymi się ósemkami, które niestety spychają inne zęby. Warto zauważyć, że krzywe zęby to nie tylko problem natury estetycznej.

Niestety są one podatne na próchnicę, przez co łatwiej się ściera z nich szkliwo, a nierzadko nawet uciskają pewne nerwy i są powodem uporczywego bólu głowy. Najczęściej stosowanym i bardzo powszechnym sposobem na wyprostowanie krzywego uzębienia jest wdrożenie leczenia ortodontycznego. Do tego celu stosowane są aparaty ortodontyczne, które są zakładane i noszone na zębach przez określony czas. Trzeba wiedzieć o tym, że aparat ortodontyczny stanowi skuteczną metodę leczenia. Mowa tutaj jednak o terapii długotrwałej. Przeważnie aparaty takiego typu noszone są przez co najmniej rok. Dla ludzi, którym zależy na szybkim rozwiązaniu problemu krzywego uśmiechu, istnieje opcja, jaką są kompozytowe licówki bądź porcelanowe licówki. Mowa tutaj o metodzie przynoszącej natychmiastowe efekty, lecz nie może być użyta w przypadku każdego pacjenta. Jak wyprostować jeden krzywy ząb to często poruszana kwestia.

Domowy sposób na wyprostowanie zęba

Dużo pacjentów poszukuje domowych sposobów na wyprostowanie zęba. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu ortodontycznego. Nic nie zastąpi pracy specjalisty w tym zakresie. Wielu pacjentów zastanawia się, jak wyprostować jeden krzywy ząb. Przydatne mogą okazać się licówki. Pomimo faktu że klasyczne aparaty ortodontyczne są nadal bardzo popularne, to nie są one jedynym sposobem na to, żeby wyprostować zęby. Inną istniejącą metodą prostowania uzębienia jest zastosowanie kawałka czystego plastiku. Przypomina on nieco retainer, lecz jest całkowicie przezroczysty i można go stosować nie tylko podczas dnia, ale też w nocy. Bardzo popularne są retainery. Stosowane są od wielu lat.

Niektóre osoby mogą osiągnąć niesamowite rezultaty w prostowaniu swoich zębów tylko dzięki noszeniu retainerów. Mowa tutaj o aparatach retencyjnych. Trzeba zaznaczyć, że retainery zrobione są z metalu i różnią się między sobą rozmiarami, gdyż te zależą od wielkości jamy ustnej, a ponadto od tego, które zęby wymagają prostowania. Inną popularną metodą jest pokrycie swych zębów porcelaną. Mowa tutaj o sprawdzonym rozwiązaniu, które jednak należy omówić ze swoim stomatologiem. Okazuje się, że istnieje możliwość nałożenia porcelanowych licówek zaledwie na jeden bądź dwa brzydkie zęby. Dzięki temu możliwe jest pozytywne wpłynięcie na estetykę uśmiechu. Wspomniane wyżej metody są rozsądnymi pomysłami na to, jak wyprostować uzębienie bez wymogu noszenia aparatu ortodontycznego. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy człowiek ma nieco inne potrzeby. Dlatego istotne jest udanie się do ortodonty. Specjalista powinien określić to, co jest najlepsze w konkretnym przypadku.

Sposoby na jeden ząb

Bardzo dużo osób skarży się na jeden krzywy ząb. W takim przypadku nie zawsze zalecane jest założenie aparatu ortodontycznego, w którym trzeba chodzić przez co najmniej 12 miesięcy. Można postawić na pokrycie zęba porcelaną. Mowa tutaj o sprawdzonej metodzie stosowanej przez ludzi odo dawna. Możliwość nałożenia porcelanowej licówki na jeden bądź dwa brzydkie zęby powinno wprowadzić dramatyczną różnicę w uśmiechu. Do tego celu warto udać się do uznanego gabinet ortodontycznego. Istotna jest przede wszystkim jakość oferowanych usług ortodontycznych. W Polsce sprawdzonych gabinetów jest bez liku.

Next Post

Ubytki zębów przy dziąsłach

Każdy człowiek stara się najróżniejszymi metodami dbać o swoje zęby. Zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej jest podstawą, aby nie osadzała się na nich płytka nazębna, nie dochodziło do niszczenia szkliwa czy też recesji dziąseł. Wszystkie te przypadłości są niezwykle poważne i mogą skutkować nawet utratą zęba. Często pojawiającym się problemem, […]
Ubytki zębów przy dziąsłach

Subscribe US Now