Odbudowa całej szczęki na implantach

Stomatolog

Marzenie o pięknym, zdrowym i jasnym uśmiechu dosięga coraz większej ilości osób. Wynika to z faktu, że uśmiech stanowi naszą wizytówkę – a zatem dzięki niemu możemy zarówno wiele zyskać, jak i stracić. Niestety, życie przygotowało każdemu z nas wiele niespodzianek, które mogą utrudnić utrzymanie pięknego uśmiechu.

 

Na szczęście, rozwój protetyki nie pozwala na to, by braki w uzębieniu były dla pacjentów zmartwieniem. Nowoczesne rozwiązanie protetyczne w postaci protezy mocowanej na implantach jest coraz powszechniej stosowane. Do implantów przekonały się już kraje zachodnie – teraz czas na Polskę. Dowiedz się, na czym polega odbudowanie całej szczęki na implantach i dlaczego warto zdecydować się na ten krok.

 

Proteza montowana na implantach

 

Braki w uzębieniu – zwłaszcza te całkowite – mogą stanowić spory problem dla pacjenta. Przede wszystkim, jakiekolwiek braki w uzębieniu są dobrze widoczne, co sprawia, że estetyka szczęki pacjenta zostaje zaburzenia. Dodatkowo, przez niepełne uzębienie pacjenci mają ograniczoną zdolność przeżuwania, przegryzania, co przekłada się na jakość spożywania pokarmu – a to prowadzi do problemów gastrycznych.

 

Z pomocą przychodzi proteza mocowana na implantach. Ten rodzaj rozwiązania protetycznego to połączenie dwóch metod leczenia braków w uzębieniu – protezy i implantów. Proteza, w połączeniu z implantami stomatologicznymi, pozwala osiągnąć zadowalający i trwały efekt. 

 

Odbudowa całej szczęki

 

Implanty stomatologiczne wykorzystuje się zarówno w przypadku częściowych, jak i całkowitych braków w uzębieniu. Niestety, koszt leczenia przy całkowitym braku może okazać się bardzo wysoki. Dodatkowo, nie wszędzie implanty mogą zostać wszczepione, co sprawia, że u części pacjentów całkowite zapełnienie szczęki implantami nie jest możliwe.

 

Połączenie implantów i protezy pozwala zredukować koszt leczenia, a dodatkowo zapewnić pacjentowi stabilny efekt, nieruszający się w szczęce, co niweluje podstawową wadę protez ruchomych. Proteza wygląda bardzo atrakcyjnie, jednak sposób jej tradycyjnego mocowania psuje ten efekt przez codzienne, niewygodne użytkowanie.

 

Ważnym aspektem przy wyborze tego rodzaju rozwiązania jest cena. Zwykłe protezy bez implantów są dużo tańsze, niż proteza z implantami, jednak ze względu na uzyskiwane benefity warto jest dopłacić. Leczenie protetyczne w ten sposób rozpoczyna się w okolicach 8 tysięcy złotych. Cena jest jednak zależna od tego, w jakim mieście ulokowany jest gabinet stomatologiczny, jaką ma renomę, a także jakie komponenty wykorzystuje.

Next Post

Próchnica - leczymy i zapobiegamy

Jedną z najgroźniejszych chorób, z którymi zmagają się pacjenci, jest próchnica zębów. Próchnica zębów jest jedną z chorób, której głównym powodem jest kamień nazębny, a konkretnie – bakterie znajdujące się w nim. Ta choroba zaczyna się bardzo niewinnie, jednak w konsekwencji może doprowadzić do konieczności ekstrakcji zęba, a nawet sprawić, […]
czy-wybielanie-zebow-boli

Subscribe US Now


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51