Opadające dziąsła? Co zrobić?

Stomatolog

Opadające dziąsła to niezwykle kłopotliwy problem, którego powód występowania jest zróżnicowany. Czasami opadanie naszych dziąseł jest spowodowany przez uwarunkowania genetyczne, na które kompletnie nie mamy wpływu, ale też szereg czynników, który powoduje powstawanie takich dolegliwości. Recesja dziąseł, czyli po prostu opadanie dziąseł może być także spowodowana przez kwestie takie jak niewłaściwe szczotkowanie zębów, wyjątkowo duże nagromadzenie kamienia nazębnego czy nawet stany zapalne dziąseł. To stosunkowo trudny do zauważenia problem — drobne krwawienia z dziąseł czy także subtelne odsłonięcie dziąseł może nie budzić dużego strachu jednak powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę! Jak poradzić sobie z opadającymi dziąsłami? Czy istnieje coś takiego jak pasta na opadające dziąsła? Dowiecie się o tym już w dzisiejszym artykule na naszym serwisie traktującym o stomatologii i zdrowiu jamy ustnej!

 

Jak podnieść opadające dziąsła? Czy to możliwe?

 

Na pewno zastanawiacie się, jak podnieść opadające dziąsła. Pierwszą myślą na pewno będzie to, aby cofające dziąsła zatrzymać przy pomocy wizyt u stomatologa specjalizującego się w leczeniu przyzębia, czyli tkanek takich jak właśnie dziąsła. Co jednak może być wykonane w gabinecie periodontologa? To proste. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powodem opadających dziąseł może być zbyt duża ilość kamienia nazębnego na szkliwie. Na szczęście jest on możliwy do usunięcia! Skaling, czyli usuwanie kamienia z zębów to zabieg stosunkowo bezbolesny i całkowicie skuteczny. Co ciekawe, możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego nie tylko z korony zęba, ale także z ich szyjek czy nawet korzeni. Nie jesteście już skazani na to, aby żyć z kamieniem nazębnym na waszym uzębieniu! Po usunięciu kamienia nazębnego periodontolog przypilnuje także tego, aby każdy pacjent otrzymał ochronę przed ewentualnymi problemami tuż po wykonaniu skalingu. Musicie przecież zdawać sobie sprawę z tego, że możliwe jest wystąpienie na przykład nadwrażliwości zębów!

 

Czy istnieje pasta na opadające dziąsła?

 

Pasta na opadające dziąsła to wbrew pozorom nie jest nie wiadomo jaka nowoczesna kwestia, lecz daje ona zjawiskowe rezultaty. To pewnego rodzaju domowy sposób na opadające dziąsła. Co jednak mają zaoferować takie preparaty? To proste: pasta ta ma zaleczyć i całkowicie wyeliminować stanu zapalne, obecne na dziąsła które opadają. Służą temu wszelkie preparaty zawierające aloes i szałwię, które podobnie jak napary z tych ziół służą do zmniejszania dolegliwości bólowych. Jeżeli nie chcecie korzystać z past na opadające dziąsła, to swobodnie możecie skorzystać z żeli czy płukanek jamy ustnej! Innym domowym sposobem na osiągnięcie tej kwestii jest to, aby zwiększyć spożywanie zielonej herbaty i rumianku, które także działają łagodząco na zaistniałe stany zapalne.

 

Sami widzicie, że jest to niezwykle ciekawa kwestia i co najważniejsze ważna dla naszego zdrowia. Nie powinniście absolutnie ingnorować zdrowia naszej jamy ustnej, a wręcz przeciwnie, dbajcie o nią!

Next Post

Czym usunąć kamień nazębny w domu?

Czym usunąć kamień nazębny w domu? Coraz częściej lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym sprawia, że pojawiamy się u dentysty dopiero wtedy, kiedy pojawia się silny ból. Najczęściej skarżymy się na bolące dziąsła, za które odpowiedzialny jest kamień nazębny – wróg jamy ustnej. Pozbycie się kamienia nazębnego jest bardzo ważne […]
kamień-nazębny

Subscribe US Now


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer29311/public_html/stomatologia-dlaciebie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51