Przebarwienia na zębach — co zrobić?

Stomatolog

Niewłaściwy kolor uzębienia to niezwykle kłopotliwy problem. Dziś jednak to, aby zredukować powagę tego zabiegu opowiemy o tym, co umożliwia jego zastosowanie. Zaufajcie nam, to niezwykle ciekawa rzecz! Zastanówmy się dziś nad odpowiedziami na pytania: przebarwienia na zębach, od czego występują? Czy możliwe jest to, że pojawią się plamy na zębach po wybielaniu? Dziś mamy więc nadzieję, że nie zadacie już pytania „przebarwienia na zębach — co zrobić?” Zaczynamy dzisiejszą dawkę wiedzy na temat stomatologii estetycznej i samego procesu, jakim jest rozjaśnianie plam występujących na uzębieniu! Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł nie pozostawi żadnych wątpliwości!

 

Przebarwienia na zębach – od czego?

 

Przebarwienia zębów – co zrobić z nimi? Otóż są to występujące na zębach to niezwykle trudne i kłopotliwe „schorzenie”, zwłaszcza gdy jest widoczne na przednich zębach. Od czego jednak pojawiają się ciemne plamy na zębach? Otóż wpływ na ich obecność ma bardzo duża ilość czynników, zwłaszcza że przebarwienia zębów równie często imają się zębów zdrowych, jak i tych z zakażona miazgą. W przypadku pierwszych pacjentów, odpowiedzią na pytanie „przebarwienia zębów — od czego” są przede wszystkim związane z wrodzonymi wadami szkliwa predysponującymi pacjentów do ich występowania. Poza tym duży wpływ na to, że na naszych zębach pojawią się ciemne plamy na zębach jest przyjmowanie pewnych grup leków i antybiotyków zwłaszcza takich zawierających tetracykliny. Dochodzi wtedy do sytuacji, w które przebarwienia są trudne do usunięcia.

 

W innym wypadku, gdy ząb jest zaatakowany przez jakiekolwiek choroby, przebarwienia mogą być efektem działania bakterii próchniczych, urazów na etapie tworzenia szkliwa czy też chorobach jamy ustnej. Nie można jednak także zapomnieć o tym, że spory wpływ na barwę uzębienia ma także to… jak się odżywiamy na co dzień! Wystarczy przecież wspomnieć o tym, że kolor zębów może zmienić się pod wpływem herbaty, coca-coli czy nawet palenia papierosów.

 

Plamy na zębach po wybielaniu? Czy to możliwe?

 

Co ciekawe, nawet po wykonaniu właściwego zabiegu, możliwe jest to, że obecne będą plamy na zębach po wybielaniu! Skąd się one biorą? Otóż odpowiedź na te pytania jest dwojaka. Po pierwsze białe plamki pojawiają się podczas procesu wybielania, lecz najczęściej znikają one po zakończeniu serii zabiegów. Wynika to z odwodnienia szkliwa, które ukazuje pęknięcia obecne na szkliwie. Nie martwcie się — skazy te znikną po nawodnieniu szkliwa, a wy na nowo będziecie mogli cieszyć się komfortem uśmiechu!

 

Poza tym ciemne plamy na zębach mogą także dać o sobie znać w momencie niewłaściwego przestrzegania białej diety, czyli zestawu zaleceń dotyczących utrzymania możliwie najbielszego koloru zębów. Z uwagi na to, że zęby są odwodnione po zabiegu ich rozjaśniane, powinniśmy bezwzględnie unikać tego, aby nie nadwyrężać naszych zębów poprzez konsumpcję produktów o wysokiej zawartości barwników. Mowa tutaj nie tylko o warzywach (marchew, buraki), owocach (maliny lub jeżyny), ale też o napojach pokroju kawy. Mamy nadzieję, że wiecie już jak odpowiedzieć na pytanie: przebarwienia na zębach: co zrobić?

Next Post

Ząb mądrości — jak długo rośnie?

Ząb mądrości, czyli potocznie ósemka to ostatni ząb trzonowy i bardzo często ostatni ząb, jaki pojawia się w jamie ustnej. Odpowiemy więc na zapytanie — ząb mądrości; jak długo rośnie? Pokażemy jakie objawy dają rosnące zęby mądrości i kiedy rosną zęby mądrości. Mamy więc nadzieję, że po dzisiejszym artykule wszystko […]

Subscribe US Now