Wybielanie zębów węglem aktywnym – jak wygląda cały proces?

Stomatolog

Czy słyszałeś o tym, aby przeprowadzać wybielanie zębów węglem aktywnym? Jak widzisz, stomatologia estetyczna, mimo stałej ewolucji, wciąż odnajduje sympatyków wykonywania wybielania domowymi sposobami. Wybielanie zębów węglem aktywnym polega na wykorzystaniu wody i sproszkowanego węgla aktywnego; taką konfigurację miesza się ze sobą, uzyskując pastę, którą stosuje się zamiast tradycyjnej pasty. Pacjenci postanawiają całościowo odejść od tradycyjnych past, zastępując je właśnie takim miksem.

 

Dużo osób pyta, czy węgiel aktywny wybiela zęby. Rozwiązanie to ma swoich zwolenników, którym bez wątpienia ten sposób pozwolił rozjaśnić zęby w pewien sposób. Niemniej jednak, istnieje również grono pacjentów, którzy spotkali się z zerowym efektem, a także tacy, którzy nie spróbują, bo po prostu nie wierzą w skuteczność czegoś takiego. W tym artykule rozwiejemy wątpliwości tych osób, które chcą upewnić się, że ta metoda coś daje.

 

Czy węgiel aktywny wybiela zęby?

 

Węgiel aktywny powoduje, że z powierzchni zębów znikają wszelkie osady, przebarwienia i inne rzeczy, które mogłyby powodować, iż uśmiech jest nieatrakcyjny. Niemniej jednak, ze względu na to, że węgiel aktywny nie może wpłynąć na kolor szkliwa, uzyskiwany efekt nie jest taki, jak po wybielaniu zębów.

 

Oznacza to, że jedyną słuszną metodą stosowania węgla aktywnego jest stosowane go doraźne, raz na jakiś czas, celem usunięcia przebarwień i osadów z uzębienia. Niemniej jednak, aby skutecznie pozbyć się kamienia nazębnego – czyli głównej przyczyny nieatrakcyjnego uśmiechu – powinniśmy skonsultować się ze stomatologiem. Podobnie w przypadku koloru szkliwa – wybielanie zębów polega na rozjaśnianiu go. 

 

Wobec tego uważamy, że termin „wybielanie zębów węglem aktywnym” jest pewnym nadużyciem, gdyż nie dochodzi do wybielania, a jedynie do usunięcia zanieczyszczeń, przykrywających naturalny kolor zębów. Aby wybielić zęby, trzeba skorzystać z metody gabinetowej lub nakładkowej.

 

Jak wybielić zęby węglem aktywnym?

 

Wiesz już, jak wygląda wybielanie zębów węglem aktywnym. Teraz warto byłoby dowiedzieć się, jak wybielić zęby węglem aktywnym. Aby zastosować tę metodę, trzeba zdecydować się na zakup węgla aktywnego, najlepiej w formie sproszkowanej. Ewentualnie można kupić go w tabletkach, a następnie rozgnieść.

 

Tak sproszkowany węgiel aktywny miesza się z wodą – z niewielką ilością, nieprzekraczającą kilku mililitrów – tak, aby sporządzić mieszaninę o konsystencji pasty, którą można nałożyć na szczoteczkę. Opcjonalnie, zamiast stosowania wody, można zdecydować się na użycie oleju kokosowego, który dodatkowo sprawia, że jama ustna ulega odkażeniu. 

 

Warto jednak wiedzieć, że przy szczotkowaniu nie można zbyt mocno szorować, bo drobinki węgla mogą sprawić, że szkliwo ulegnie uszkodzeniu. Opcjonalnie, taką pastę można po prostu nałożyć na zęby i potrzymać maksymalnie 3 minuty, a później dokładnie wypłukać jamę ustną. Takiej mieszaniny nie stosuje się na co dzień, najlepiej jest to robić raz w tygodniu.

Next Post

Antybiotyk a znieczulenie u dentysty — na co uważać?

Antybiotyk a znieczulenie u dentysty — to pytanie na pewno pojawiło się w waszej głowie, gdy zaistnieje konieczność wykonania jakiegokolwiek zabiegu stomatologicznego. Podobnie jak wy ma naprawdę duża ilość pacjentów, którzy nie wiedzą, czy podczas leczenia antybiotykoterapią możemy tak naprawdę poddawać żadnemu inwazyjnemu leczeniu z zakresu stomatologii. Nic w tym […]

Subscribe US Now