Zanim zdecydujesz się na implanty…

Stomatolog

Utrata zęba to niezwykle trudny moment w życiu każdego z nas. To jednak nie sytuacja całkowicie pozbawiona wyjścia, gdyż implanty stomatologiczne zyskują na popularności. Zanim jednak podejmiecie decyzję o ich wszczepieniu, dobrym pomysłem byłoby poznanie ich specyfiki, tak aby rozumieć co nas czeka. Dziś odpowiemy na najpopularniejsze pytania związane z dziedziną stomatologii, jaką jest implantologia.

Czym jest implant?

Sam implant stomatologiczny jest rozwiązaniem nie tak nowatorskim, jak mogłoby się wydawać. To dość znana opcja, którą wykorzystuje się w wielu gabinetach i klinikach stomatologicznych. Jak jednak wygląda taki implant i dlaczego jest taki skuteczny?

Otóż sam implant zęba ma postać tytanowej śruby, która wkręca się w miejsce powstałego ubytku. Pozwala to na bardzo trwałe zastąpienie korzenia zębowego i stanowi kapitalny fundament pod dalszą odbudowę protetyczną. To właśnie na tych wkrętach tworzy się korony czy też mosty protetyczne, dzięki którym pacjent może odzyskać wygląd i funkcjonalność uzębienia.

Kto może wykonać zabieg implantacji?

Niezwykle nierozsądnym krokiem byłoby oddanie zdrowia swojej jamy ustnej w ręce niedoświadczonego specjalisty. Jedyną opcją warto rozpatrzenia jest skorzystanie z pomocy implantologia, która specjalizuje się we wszczepianiu takich uzupełnień. Zapewni to Wam spokój i brak obawiania się, że osiągnięte rezultaty będą nie tylko estetyczne, ale też co ważniejsze — efektywne i trwałe. To właśnie implantolog zapewnia was o tym, że implant zostanie wprowadzony w odpowiedni sposób i nie wypadnie z łuku zębowego.

Ile kosztuje implant zęba?

Ustalenie ceny implantu zęba jest trudne, gdyż zależy to nie tylko od samego gabinetu, ale też ilości wszczepianych uzupełnień czy szeregu innych, równie ważnych zmiennych. Aby wam to udowodnić, wystarczy podać to, że cena za pojedynczy implant zęba może wynosić od 1800 złotych do nawet 4000 złotych! Do samego kosztu trzeba też doliczyć konieczność zastosowania, chociażby śruby gojącej, a to nie wszystko!

Sam implant zęba będzie jednak bezwartościowy bez wykorzystania korony czy mostu protetycznego… który także swoje kosztuje. Stąd też mamy dla was najlepszą radę: zanim dokonacie wyboru gabinetu stomatologicznego, sprawdźcie przeróżne oferty w miejscach otaczające miejsce waszego zamieszkania. Dzięki temu znajdziecie coś, co satysfakcjonuje was w każdym aspekcie! Być może implant zęba jest odpowiedzią na wasze potrzeby?

Kiedy potrzebujemy implantu?

Warto także zainteresować się tym, co sprawia, że implant stomatologiczny staje się niezbędny. Przede wszystkim, to najlepszy pomysł w wypadku wystąpienia braków zębowych w łuku zębowym. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie wystąpienie takiej sytuacji. Brak, chociażby jednego zęba to nieunikniona droga do rozpoczęcia resorpcji, czyli… zaniku kości. To podobna sytuacja jak z mięśniami, gdyż nieraz słyszeliście o tym, że nieużywane mięśnie stopniowo zanikają — podobną analogię możemy wywnioskować w przypadku stomatologii. Brak zęba w danym miejscu prowadzi do braku sił działających na szczękę podczas codziennego użytku, (na przykład przy żuciu pokarmów) sprawia, że kość w danym miejscu zanika. Nieuniknionym następstwem tego kroku jest zniekształcenie twarzy i zaburzenie jej ogólnej estetyki. W takim wypadku implant stomatologiczny jest absolutnie niezbędny!

Next Post

Usuwanie kamienia nazębnego, czyli skaling zębów

Skaling zębów jest niezwykle prostym, lecz jednocześnie bardzo pomocny zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Jeżeli mamy, chociaż minimalną wiedzę na temat stomatologii, to zetknęliście się z tym, jak destrukcyjny wpływ na zdrowie zębów ma kamień nazębny. Jeżeli nie wiecie, o co chodzi, wystarczy hasło — parodontoza. Dzisiejszy artykuł pozwoli Wam zrozumieć […]

Subscribe US Now